Објавени две „бомби“ за затворањето на А1 ТВ: Се е во тефтерчето од Горде, ќе дојде време за пари

Од:

На Јутјуб канал со име Fenix-A1 се објавени се две нови снимки од разговори од како што е наведено поранешни функционери кои објавувачот ги насловил „Вистината за А1“

Првата снимка е во траење од 3 минути и 52 секунди и во неа, како што наведува објавувачот, се слушаат гласовите на експремиерот Никола Груевски, поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и тогашниот јавен обвинител Љупчо Шврговски.

Тие зборуваат за случајот „Пајажина“, во кој беа обвинети Велија Рамковски, членови на неговото семејство и раководствата на неговите фирми од „Перо Наков“.

Втората снимка е со траење од 7 минути и 2 секунди,и повторно, како што се посочува, станува збор за А1 ТВ, а во неа според објавувачот се слуша разговорот на Горан Трајковски, како директор на Управата за јавни приходи и новинарот Драган Павловиќ Латас.

Би можело да ве интересира

Поранешни новинари од А1 телевизија сведочеа за аферата „Списоци“ од 2011 на судењето за „Титаник“

Катерина Павлова-Николовска

Нови две снимки за Заев со непознат соговорник: Сашо е спремен на договор

Ландов

Николоски во нова снимка: Тие згради се од Нефи бандитот, тоа му е дел од договорот за изборите

Ландов

И натаму се објавуваат „бомби“, Јанушев и Јанакиески договарале исклучување на лифтови и струја: Нека ги е*ат брат

А1он

Јанушев и Јанакиески договараат летови од Италија и Швајцарија „за нашите“: На „Бетон“ пушти му го тоа да плати

Кристијан Ландов

Партиски списоци во Телеком и закани од Јанушев: Tаа Даниела и тој Ратко, жими се, утре ќе ги убијам

Кристијан Ландов