Новогодишни пакетчиња за децата во детската болница Козле

Од:

Во институтот за белодробни заболувања кај децата, детска болница Козле беа поделени новогодишни пакетичња на децата.

Директорот на детската болница Козле, Ангелчо Андоновски изјави дека пакетчињата биле доделени од пријатели на болницата и дека среќни деца се среќна иднина.

Би можело да ве интересира

Ковачевски: Институтот за белодробни заболувања „Козле“ во Скопје станува Универзитетска клиника

Предраг Петровиќ

Обвинителството поведе постапка против скопјанец за сообраќајката во која загина 14-годишно момче

Катерина Ѓуровски

Повреден маж при пукање пред ресторан во Козле

При претрес на дом во Козле пронајдени дрога и оружје

А1он

(ВИДЕО) Богоев за ДУП-от во Козле: Да не прејудицираме за одлуката, советниците се разумни

Искра Манојлоска

Затворен Заводот за рехабилитација Козле, заразени 8 медицински лица и двајца пациенти

Маја Илиевска-Пачемска