Новинарот Драган Ристов ја загуби борбата со коронавирусот

Од:

Долгогодишниот новинар од Штип, Драган Ристов, почина денеска на 47-годишна возраст како последица на компликации од Ковид-19, јавија локалните медиуми.

Ристов во последниве години беше вработен во секторот за односи со јавност во Општина Штип.

Тој беше препознатливо новинарско перо, а во сеќавање на јавноста остана како вработен во штипското радио Канал 77, каде го помина најголемиот дел од кариерата.

Драган Ристов зад себе остави сопруга и две деца.

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) изрази длабоко сочувство до неговото семејство.

Би можело да ве интересира

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 883 пациенти

Ана Ололовска

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 34 пациенти

Ана Ололовска

МЗ: Вчера се аплицирани 12.606 вакцини

Ана Ололовска

Интерес за вакцинација против Ковид-19, помалку хоспитализирани пациенти и активни случаи

Ана Ололовска

26 починати од Ковид-19 и 324 нови случаи

Жарко Настоски

Филипче ќе се вакцинира утре точно напладне

Жарко Настоски