Нормализиран сообраќајот на патот Велес-Градско

Од:

Во 10:30 часот е нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Р1102, Велес-Градско, информираат од Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Овој регионален пат од 09:13 часот беше во прекин во двата правци поради случена сообраќајна незгода.

Би можело да ве интересира

Засилените сообраќајни контроли ќе продолжат и во наредните денови

А1он

Во Велес се одржаа 54. Детски Рацинови Средби

А1он

Во Велес изработен нов мурал „Ленка“

А1он

Пренасочување на сообраќајот на автопатот Е-75 кај клучката Градско по една лента

Поради минирање во прекин сообраќајот на патот Градско-Прилеп

А1он

Физичка пресметка помеѓу две групи малолетници во средно училиште во Велес

А1он