Николовски: СДСМ донесе нова декларација за борба со криминалот после случајот Рекет

Од:

По завршувањето на состанокот на ЦО на СДСМ на кој беше донесена одлука за нова декларација за поддршка на раководствосто на СДСМ власта, генералниот секретар на партијата, Љупчо Николовски рече дека последните случувања покажуваат дека постои целосен заштитен механизам што функционира на релација граѓани-МВР-обвинителство што може да се справи со криминал и корупција, сите се еднакви пред Законот.”

Во однос на функционерите за кои има сомнежи во јавноста дека се вмешани во рекет, Николовски кажа дека е потребна темелна истрага за целосна борба против криминалот и корупцијата.

На прашање дали на состанокот беа присутни функционерите со псевдоними Кики и Фрики, кои се споменуваат дека се замешани во случајот, Николовски не сакаше конкретно да одговори, потенцирајќи дека состанокот се одржал во проширен состав и дека биле присутни повеќе пратеници, министри, градоначалници и членови на ЦО.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костадинов: Без Договорот од Преспа нема ниту ЕУ, ниту НАТО

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Живковиќ: Оперативниот план за 2019 реализиран 98,6 отсто, се потврдуваат успешните политики на СДСМ

Ана Ололовска

СДСМ: Наместо за реформите во судството и напредокот на државата, ВМРО-ДПМНЕ се грижи за имотот на партијата

Ана Ололовска

СДСМ: Доследно ги реализиравме стратешките реформи за членство во НАТО, обезбедува подобри услови за работа во Армијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ обвинува за криминал од 12 милиони евра за набавка на лични документи

А1он

(ВИДЕО) Локвенец: Со измените на Законот за служба во Армијата обезбедуваме подобри услови за работа во Армијата

Ана Ололовска