Незири: Кој го спаси Мијалков, Артан Груби или Ахмети со рускиот амбасадор?

Од:

„Денеска бевме сведоци и на еден срамен договор меѓу правосудниот систем и еден од криминалците на двата последователни режими, Сашо Мијалков.

dobivaj vesti na viber

-Додека стотина Албанци добија драконски казни за фрлање јајца на протести, доживотен затвор во монтирани процеси, Сашо Мијалков, кој изгради Империја на криминал и корупција, се спаси со само 3 години затвор. За да биде иронијата поголема, тој е казнет и со 36 милиони евра, додека истото лице е обвинето за злоупотреба на стотици милиони евра“. Ова меѓудругото се вели во соопштението од пратеникот на Алијанса за Албанците – Аднан Незири.

„Јавно прашуваме дали Артан Груби се разбирал со Сашо Мијалков, или Али Ахмети на тајни средби со амбасадорите на Русија и Србија. Како и да е епилогот веќе е јасен, Сашо Мијалков е на слобода, а Албанците во затвор“ стои во соопштението на Незири.

Би можело да ве интересира

Мијалков влезе во струшкиот затвор, пред капијата дошол со куфер, без обезбедување

Горан Наумовски

На Мијалков му одредија датум од кога ќе почне да преспива во струшкиот затвор

Кристијан Ландов

Денот кога Мијалков се согласил да оди три години во затвор, сменил живеалиште во Охрид, а затвор ќе лежи во Струга

Кристијан Ландов

Обвинителството со детален список што сè му одзема на Сашо Мијалков

Горан Наумовски

„Империја“: Мијалков се спогоди на три години затвор и да даде имот вреден над 20 милиони евра, сосе уделот во „Мериот“

Кристијан Ландов

Се запленува имот на Сашо Мијалков за случајот „Империја“

Ландов