Несторовска именувана за државна секретарка во МВР

Од:

На вчерашната седница, Владата на Република Северна Македонија, на предлог на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ја именуваше м-р Магдалена Несторовска за државна секретарка во Министерството за внатрешни работи.

М-р Несторовска ја извршуваше истата функција и во периодот од 2017-2020.

Би можело да ве интересира

Полицаец од Куманово фатен на дело како прима поткуп за да спречи истрага против фирма

Жарко Настоски

Приведен скопјанец баран со потерница

Ана Ололовска

Во Битола пронајдени стари артилериски гранати од Прва светска војна

Ана Ололовска

Приведени две лица во Тетовско барани со потерница

Ана Ололовска

Приведен осуденик за издржување казна затвор

Ана Ололовска

Во велешко Ореше полицијата при претрес приведе лице кое на 3 мај опожари автомобил

А1он