Нервозен охриѓанец истепал две момчиња и неколкумина полицајци

Од:

На 1.08.2022 во 3.часот во СВР Охрид лишен од слобода е Д.С.(38) од Охрид. Тој, претходно на улицата „Петрино“ во Охрид физички ги нападнал К.Д.(22) и С.Р.(19) од Охрид, по што физички нападнал и полициски службеници кои преземале службени дејствија.

dobivaj vesti na viber

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Уапсен крадец од Охрид

Уапсена охриѓанка барана со потерница, осуденa за тешка кражба

Горан Наумовски

Велешанец претепал познаник во гостилница

Горан Наумовски

Пливачи со години не добивале награди од охридскиот маратон, Пецаков им пратил покани и чека одговори

Кристијан Ландов

Годинава, атрактивни содржини и учесници на Балканскиот поетски камп за млади “Ванчо Николески”

Оштетен виртуелниот паметник за Григор Прличев во Охрид