Нема да има референдум, Џафери го одби Мицкоски

Од:

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска ја прими Граѓанската иницијативата за распишување на задолжителен референдум на државно ниво, за престанок на важењето на Законот за ратификација на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија и на истата достави одговор до овластениот предлагач, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Во одговорот на претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери до овластениот предлагач Христијан Мицкоски се вели дека доставената граѓанска иницијатива не е прашање по кое може да се распише референдум на државно ниво.

Би можело да ве интересира

Мицкоски: Не очекувам да се променат работите со влезот на АА во Владата

Мицкоски: За 5 години владата на СДСM го зголеми јавниот долг за 2,916 милијарди евра

Горан Наумовски

Мицкоски: Индустриското производство во длабока негатива

Горан Наумовски

Мицкоски: Власта не ги решава проблемите на земјоделците

Мицкоски: Апелирам Тупанчевски наместо да дава недвосмислена поддршка на Ахмети и Груби, да се потруди и да воспостави европски вредности

Горан Наумовски

Мицкоски му одговори на Ахмети: Басни за 2001-ва кажувај му на Ковачевски кој дезертираше, ја па мислев со нова фабрика ќе се пофалиш

Ана Ололовска