Неексплодирана граната од Втора светска војна пронајдена во Отешево

Од:

Во Полициската станица Ресен вчера во 12.05 часот било пријавено дека во Туристичката населба „Отешево“ била пронајдена неексплодирана граната 47 мм од Втората светска војна.

Како што соопшти МВР, гранатата била подигната од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Во битолско Могила пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна

„Зоља“ е испукана кон куќа во Батајница, гранатата заврши во дневна соба

Горан Наумовски

Уништена е неексплодирана кумулативна бомба пронајдена во куќа во Белград

Горан Наумовски

ВИДЕО: Неексплодирана граната прободе грб на руски војник, хирурзите ја извадиле без анестезија

А1он

Харков повторно гранатиран, ноќеска загинале три лица

А1он

Експлодира граната на детски настан во Украина, осум деца се тешко ранети

Горан Наумовски