Насилство во Скопје: Со автомобил му го попречи патот, па му се закануваше со пиштол

Од:

Скопската полиција извести дека вчера во 20 часот во село Батинци е уапсен Р.С.(41) од селото, поради тоа што околу 14.10 часот додека Е.Р.(18) од Скопје бил во возило кој го управувал негов познаник кон населбата Драчево, сега уапсениот со возило им го попречил патот.

Потоа Р.С. физички го нападна Е.Р. и му се закануваше со пиштол.

За настанот е известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот од страна на Единицата за насилен криминал при СВР Скопје ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „насилство“.

Би можело да ве интересира

Уапсен е убиецот од Хром кој се обиде да и избега на полицијата

Горан Наумовски

Скопјанка предизвика пожар за да го прикрие свирепо убиство сторено од синот

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Насилство во Мичиген: Ученичка со стол удри наставничка по глава

Бесплатен јавен превоз за сите граѓани за време на „Бела ноќ 2023“

Орце Костов

Скандал во Хрватска: Маж водел гола жена низ селото прикажувајќи ја како прељубничка

Во Србија: Маж нападна момчиња, па налета со автомобил да ги прегази

Горан Наумовски