Насилник со нож нападна момче во автобус на ЈСП

Од:

Скопската полиција извести дека вчера момче е нападнато со нож во автобус на ЈСП.

Според полицијата во 18 часот во Полициската станица Гази Баба, А.Х.(24) од село Студеничани, скопско, пријавил дека околу 13.40 часот во градски автобус бр.55 на улицата „Методија Андонов Ченто“, по кратка расправија, едно лице го нападнало со остар предмет и му нанело повреда.

Од МВР известуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Скопјанец со нож ја нападнал сопругата

Горан Наумовски

30 дена притвор за насилник од Скопје

Ќерка со нож ја нападнала мајката и ѝ нанела повреди

Горан Наумовски

Малолетници се тепаа кај Железничка во Скопје

Скопјанец со нож и се заканувал на битолчанка и на нејзиното дете

Горан Наумовски

Двајца убиени во напад со нож во Германија