Насилници нападнале семејство во Берово, синот го истепале, татко го грабнале

Од:

МВР извести дека пред два дена полициски службеници во беровското место викано „Линако“ го уапсиле О.К.(33) од Берово.

„Околу два часот во семејната куќа на Д.Т.(67) и Д.Т.(41) во Берово, татко и син, поради нерасчистени должничко – доверителски односи, О.К.и Б.К.(30) со употреба на сила влегле и физички го нападнале синот, при што употребиле остар предмет, а таткото го однеле со возило. Полициски службеници по преземени мерки и активности го пронашле Д.Т.(67)“, извести МВР.

Извршен е увид, запознат е јавен обвинител и по целосно расчистување и документирање ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Мајка и син нападнати во Кисела Вода

Скопјанец со пиштол и се заканувал на 63-годишната сестра

Горан Наумовски

Тројца насилници истепале малолетник во Аеродром

Тетовчанец го нападнал неговиот брат

Негувателка во Радишани тепала тригодишно дете, од насилството го загубило говорот

Орце Костов

Инцидент во Скопје: Нападнати татко и ќерка