Нападната наставничка во Ѓорче Петров

Од:

На 13.09.2022 во 17.20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, М.М.К.(32) од Скопје, вработена во основно училиште на подрачје на Ѓорче Петров, пријавила дека околу 16.40 часот во дворот од училиштето била физички нападната од едно женско лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

60-годишна жена била нападната од возач на автобус на ЈСП

Припадничка на косовската полиција е пронајдена мртва во куќа во Гњилане

Одбележан 7 Мај – Денот на македонската полиција

А1он

Одбележан Денот на македонската полиција

Притвор од 40 дена за македонскиот државјанин баран со меѓународна потерница уапсен во Косово

Притвор за осомничен за спречување на полициски службеници да фатат побегнат затвореник