Нападната наставничка во Ѓорче Петров

Од:

На 13.09.2022 во 17.20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, М.М.К.(32) од Скопје, вработена во основно училиште на подрачје на Ѓорче Петров, пријавила дека околу 16.40 часот во дворот од училиштето била физички нападната од едно женско лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Германецот возел 300 километри на час во погрешна насока, го бркале 41 полициски автомобил, хеликоптер…

Горан Наумовски

Крвава сцена во Будимпешта, маж избодел тројца полицајци, едниот почина во болница

Горан Наумовски

Афроамериканец почина по полициска интервенција во Лос Анџелес

Горан Наумовски

Полицијата вчера казни 127 возачи во Скопје

Вчера во Скопје казнети 93 возачи

Тетовец уценувал малолетничка