Намален бројот на бракови и разводи

Од:

Во Македонија во првиот квартал годинава биле склучени 2.566 бракови, или за седум проценти помалку споредено со истиот период од минатата година, објави денеска Државниот завод за статистика.

Во првите три месеци се регистрирани и 519 разводи, што е за 21,8 проценти помалку споредено со првиот квартал од 2016 година.

Би можело да ве интересира

За да и го земе детето по разводот, стружанец извадил лажно уверение дека поранешната сопруга е луда

А1он

Зголемени трошоците на живот и цените на мало

Ана Ололовска

Размената 9,44 милијарди евра, трговскиот дефицит 1,448 милијарди

Ана Ололовска

Трошоците на живот во јуни поголеми за 2,7 отсто, а цените на мало за четири

Ана Ололовска

Скопје на 192. место во светот на листата на „Мерсер“ според трошоците за живот

Ана Ололовска

Раст од три проценти на трошоците за живот во мај годинава, споредено со лани

Ана Ололовска