Најдена неексплодирана бомба пред Тетовскиот затвор

Од:

Вработен во Тетовскиот затвор претпладнево околу 10 часот и 30 минути пријавил дека нашол неексплодирана експлозивна направа пред објектот. Тој увидел дека има бомба кога се паркирал пред затворот.

-Вработен во Казнено-поправната установа „Тетово“- Тетово пријавил во СВР Тетово дека на улица „Браќа Миладиновци“ во непосредна близина на установата, каде го паркирал патничко возило „Голф“, покрај предното лево тркало забележал експолозивна направа, најверојатно рачна бомба кашикара, информираа од СВР Тетово.

Во тек е увид што го вршат службеници од стручните служби на СВР Тетово, а повикани се претставници на Дирекцијата за заштита и спасување и Единица за антитероризам при МВР. Ќе се врши подигнување и транспортирање на експлозивната направа.

Би можело да ве интересира

Нема заболени од Ковид-19 меѓу вработените во тетовските градинки

А1он

Обвинителството во Гостивар даде наредба за истражна постапка за убиство

Ана Ололовска

Полицијата уапси маж од Чегране кој му нанел убодни рани на соселанец

Ана Ололовска

Паркирано возило се придвижило и удрило двајца, струмичанка починала на местото на несреќата

Ана Ололовска

54-годишен кичевец починал откако ја исекол ногата со мотокултиватор

Ана Ололовска

Пукање во Чаир, полицијата пронајде чаури, но не и лицата кои ги испукале

Кристијан Ландов