Најдена дрога кај велешанец во Кичево

Од:

ОВР-Кичево поднесе кривична пријава против Г.Н. (26) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурсори“.

– На 25 мај оваа година, околу 22 часот, при преглед извршен во Кичево на патничко-моторно возило „Ауди“ со скопски регистарски ознаки во кое се превезувал Г.Н., било пронајдено и одземено пакување со марихуана, информираа од СВР-Охрид.

Би можело да ве интересира

Одложена премиерата на претставата „Ако останеш дома“ во Центарот за култура во Кичево

А1он

Над еден килограм марихуана пронајдени во дом во Скопје, еден осомничен

А1он

Приведен кичевец кој агресивно се однесувал врз полицајци

А1он

Земјотрес во близина на Кичево

А1он

Одбележан четвртиот роденден на литературниот клуб „Китка“ Кичево

А1он

ВИДЕО: Претреси во Скопје, пронајдени фалсификувани долари, експлозив и дрога

А1он