Најден канабис во нива кај Јанчиште, тетовско

Од:

Нива засадена со канабис најде полицијата во Јанчиште, Тетовско. За два дена ова е втор ваков случај откако ден претходно во Теарце беше најдена нива со стотина стебла канабис.

-Во периодот од 14 до 17 часот, при преземање службени дејствија, полициски службеници од СВР Тетово на место викано „Брешчиња“, атар на Тетовско Јанчиште, во нива пронашле насади од канабис. Извршен бил увид, а насадите биле подигнати за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Приведени тројца криминалци од Дојран, при претрес пронајдена марихуана

Приведен кумановец кој крадел пари од црква

Во сообраќајка тешко повредена 70-годишна жена, возачот избегал

Катерина Павлова-Николовска

Малави го бара Тајсон за промотор на локалната индустрија на канабис

А1он

Почина 51-годишник поправајќи покрив на куќа

Катерина Павлова-Николовска

Опожарено „ауди“ во Куманово

Ана Ололовска