Над 30 полицајци се повредени во протестите пред Собранието

Од:

Над 30 полицајци се повредени во вечерашните немири кои се случија пред зградата на Собранието на Македонија, дознава А1.он од полициски извори.

dobivaj vesti na viber

Најголем дел од повредените полицајци на раце биле носени од колегите до возилата на Итна помош. Засега не се познати видот на повредите на повредените полицајци.

Повеќе информации се очекуваат наскоро.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска

Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско, предизвикало пожар на отворен простор

Ана Ололовска