На територијата на СВР Тетово за непрописно престигнување санкционирани 16 возачи

Од:

Полициски службеници од СВР Тетово денеска во периодот од 12:00 до 16:00 часот спроведоа акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на СВР Тетово, при што се санкционирани 16 возачи, од кои осум на територија на Тетово и осум на територија на Гостивар, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

Оттаму најавуваат дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за ,како што велат, заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Би можело да ве интересира

Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Пронајдено лице кое се оддалечило од домот

Ана Ололовска

Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица

Ана Ололовска

Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците

Ана Ололовска