На Табановце за влез во земјава се чека по 20 минути

Од:

Зголемена фреквенција на возила и чекање за влез во државата од околу 20 минути се бележи на граничниот премин Табановце. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања, информираат од АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

И за влез и за излез од Македонија, на Табановце се чека половина час

Жарко Настоски

На граничниот премин Табановце се чека до 45 минути, на Богородица до 30 минути за излез од државата

Катерина Павлова-Николовска

Гужви на „Табановце“ и на „Богородица“

На Табановце се чека околу еден час за влез во Македонија

Жарко Настоски

На Табановце за влез во Македонија се чека околу половина час

Жарко Настоски

ВИДЕО: Срби „тепаат време“ играјќи фудбал на Табановце, додека чекаат ред на границата

Жарко Настоски