На Табановце за влез во државата се чека околу 30 минути

Од:

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, информира АМСМ.

dobivaj vesti na viber

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за влез во државата е околу 30 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Би можело да ве интересира

На граничниот премин „Табановце” се чека еден час

На граничниот премин „Табановце” за излез се чека еден час

На ГП „Табановце” се чека половина час

На ГП „Табановце“ се чека половина час

На „Табановце“ се чека околу еден час

Горан Наумовски

На „Табановце” се чека околу 40 минути, на „Богородица” половина час

Горан Наумовски