На Табановце за влез и излез од државата се чека околу 30 минути

Од:

На Граничниот премин Табановце за влез и излез од државата се чека околу 30 минути. На другите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.

dobivaj vesti na viber

-Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, се наведува во соопштението.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

На „Табановце“ се чека околу еден час

На „Табановце” се чека половина час, на „Богородица” од 15 до 30 минути

Горан Наумовски

На „Табановце” се чека околу два часа, на „Богородица” од 15 до 30 минути

На „Табановце“ се чека до еден час, на „Богородица“ се чека 30 минути

Горан Наумовски

На Богородица и на Табановце се чека и до еден час

НА ГП Табановце за влез во државата се чека околу еден час, на ГП Богородица за излез до 40 минути