На „Табановце“ за излез од државата се чека околу половина час

Од:

На граничниот премин „Табановце“ за излез од државата се чека околу 30 минути поради зголемена фреквенција на возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

На останатите гранични премини од македонска страна, нема поголеми задржувања за влез и излез од државата.

-Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информира АМСМ.

Би можело да ве интересира

Србин уапсен на Табановце, шверцувал папагали

Србин се обидел да влезе во Македонија со фалсификувани бугарски документи

А1он

Колони за влез во Грција и Србија: Се чека до 45 минути

А1он

„Долче и Габана“, „Версаче“, „Ралф Лoрен“ и „Најк“ – На Табановце спречен шверц на брендирани облека и обувки

Катерина Ѓуровски

На „Табановце“ се чека до 30 минути

Три простории изгореа во пожар во кумановското село Табановце