На „Табановце“ се чека околу еден час

Од:

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

dobivaj vesti na viber

Поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање на ГП Табановце, за влез и излез од државата, е околу 1 час. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Би можело да ве интересира

На граничниот премин „Табановце” се чека еден час

На граничниот премин „Табановце” за излез се чека еден час

На ГП „Табановце” се чека половина час

На Табановце за влез во државата се чека околу 30 минути

На ГП „Табановце“ се чека половина час

На „Табановце” се чека околу 40 минути, на „Богородица” половина час

Горан Наумовски