На Табановце се чека 40 минути

Од:

На ГП Табановце се бележи зголемена фрекфенција на возила, и за излез од државата се чека околку 40 минути, соопшти АМСМ.

На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Би можело да ве интересира

Притвор за двајца Авганистанци кои претепале и ограбиле Индиец во близина на Табановце

А1он

На ГП Табановце за излез од државата се чека 40 минути

А1он

Гужви на Табановце, за излез од земјава се чека се чека 90 минути

На Табановце за излез од државата се чека еден час

На Табановце за излез од државата се чека 30 до 45 минути

А1он

Гостиварец на Табановце се обидел да прошверцува 1.000 антиген тестови на Ковид-19