На Табановце приведен албански државјанин со фалсификуван пасош

Од:

Албански државјанин со фалсификувана патна исправа е лишен од слобода на Табановце при обид да излезе од Македонија.

Како што соопшти МВР, На 09.02.2019 година во 09.15 часот на граничниот премин Табановце, за излез од Македонија, по извршена пасошка контрола на З.К. (25) од Албанија констатирано е дека патната исправа е фалсификувана.

Лицето било лишено од слобода и предадено на полициски службеници од СВР-Куманово за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Спасовски: Закажување седница на Влада за пасошите не е проблем, разгледуваме две можни решенија

Маја Илиевска-Пачемска

За Чулев проблемот е наследен, Спасовски му порачува подобро да го менаџира МВР

Ана Ололовска

Комисијата во МВР разгледала 77 барања од граѓани за издавање пасоши

Топ Чанел: Албанската полиција во тајност го следелa камионот кој заврши во Крушопек

Предраг Петровиќ

Чулев јавно го повика Спасовски да закаже седница на Влада за пасошите, бара да им се продолжи важноста

Маја Илиевска-Пачемска

(ВИДЕО) Чулев: Кај нас е пронајден еден килограм кокаин, не можам да кажам каде е остатокот

Мери Јордановска