На Скопскиот аеродром приведен турски криминалец баран од Интерпол Германија

Од:

Приведен е криминалец од Турција кој бил баран од Интерпол Германија, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„Денеска (18.02.2022) на Граничниот премин „Аеродром Скопје“ на влез во Република Северна Македонија лишен од слобода е Е.А. од Турција, кој бил баран со меѓународна потерница од Интерпол-Германија за случај на перење пари, за кој е предвидена казна затвор до 10 години. Секторот за меѓународна полициска соработка во координација со јавното обвинителство презема мерки и активности за понатамошна постапка“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Германската полиција спречи можен масакр во Хамбург

(ВИДЕО) Германија: Полиција застрела маж кој се обидел да нападне минувачи со секира близу фан зоната со холандски навивачи

Горан Наумовски

Неколкумина навивачи се ранети во инцидент во Германија, полицијата го застрела напаѓачот

Горан Наумовски

Ројтерс: Германија ја спречи ЕУ да се договори за нов пакет санкции против Русија

Мистерија во Германија: Морничава сцена на игралиште, пронајден крвав фустан на девојче

Предраг Петровиќ

Тројца мажи и жена мачеле девојката со часови, ја врзале и ја фрлиле во река во Долна Саксонија

Горан Наумовски