На преминот Табановце за влез во Македонија се чека 20 минути

Од:

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

„Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез во државата е околу 20 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања“, соопшти АМСМ.

Од АМСМ препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

И за влез и за излез од Македонија, на Табановце се чека половина час

Жарко Настоски

На граничниот премин Табановце се чека до 45 минути, на Богородица до 30 минути за излез од државата

Катерина Павлова-Николовска

Гужви на „Табановце“ и на „Богородица“

На Табановце се чека околу еден час за влез во Македонија

Жарко Настоски

На Табановце за влез во Македонија се чека околу половина час

Жарко Настоски

ВИДЕО: Срби „тепаат време“ играјќи фудбал на Табановце, додека чекаат ред на границата

Жарко Настоски