На преминот „Табановце“, уапсени странци кои криеле дрога

Од:

На граничниот премин „Табановце“, вчера во 12.30 часот, полициски службеници ги уапсија Н.К.(65) од Република Грција и Х.Ф.М.(46) од Австрија.

Како што соопшти МВР, при преглед во патничко возило „мерцедес“ кој го управувал Н.К., а сопатник бил Х.Ф.М., биле пронајдени и одземени марихуана, епрувети со кафеава течност и други предмети.

Лицата биле предадени на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Куманово за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Дете почина во градинка во Њујорк: Под душекот е пронајдена дрога

Бразилската морнарица заплени рекордни 3,6 тони кокаин

Претреси во струмичко: Приведени четворица дилери на хероин и кокаин

Орце Костов

(ВИДЕО) Продавале дрога на деца пред училишта, во шарени кутивчиња за да ги залажат – Уапсени 230 дилери во Албанија

Анита Петровска Рајковиќ

На „Табановце“ се чека до 30 минути

Српската полиција во „пежо“ пронајде дрога вредна половина милион евра