На граничниот премин „Табановце” се чека еден час

Од:

На граничниот премин „Табановце”, за влез и излез од државата се чека околу еден час. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.

dobivaj vesti na viber

Оттаму истакнуваат дека интензитетот на сообраќај надвор од градските средини е зголемен.

Би можело да ве интересира

На граничниот премин „Табановце” за излез се чека еден час

На ГП „Табановце” се чека половина час

На Табановце за влез во државата се чека околу 30 минути

На ГП „Табановце“ се чека половина час

На „Табановце“ се чека околу еден час

Горан Наумовски

На „Табановце” се чека околу 40 минути, на „Богородица” половина час

Горан Наумовски