НА ГП Табановце за влез во државата се чека околу еден час, на ГП Богородица за излез до 40 минути

Од:

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

dobivaj vesti na viber

Како што информираат од АМСМ, на ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу еден час, додека на ГП Богородица времето на чекање за излез од државата е од 30 до 40 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Би можело да ве интересира

На Богородица и на Табановце се чека и до еден час

На „Табановце“ се чека до еден час, на „Богородица” до 30 минути

На Табановце се чека до еден час, а на Богородица 30 минути

Продолжуваат гужвите на Табановце и на Богородица, за влез во земјава се чека час и половина

Катерина Павлова-Николовска

На ГП Табановце се чека до 60 минути за влез и излез, на ГП Богородица до 40 минути

Горан Наумовски

На Богородица и на Табановце се чека по еден час

Катерина Павлова-Николовска