На ГП „Табановце” се чека половина час

Од:

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е умерен.

dobivaj vesti na viber

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП „Табановце”, времето на чекање за влез и излез од државата е околу 30 минути.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози.

Би можело да ве интересира

На граничниот премин „Табановце” се чека еден час

На граничниот премин „Табановце” за излез се чека еден час

На Табановце за влез во државата се чека околу 30 минути

На ГП „Табановце“ се чека половина час

На „Табановце“ се чека околу еден час

Горан Наумовски

На „Табановце” се чека околу 40 минути, на „Богородица” половина час

Горан Наумовски