На дело е фатен арамијата кој ја ограби црквата „Св.Архангел Гаврил“ во Гази Баба

Од:

Денеска во кругот на црквата „Св.Архангел Гаврил“ на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници го уапсија З.К.(35) од Скопје.

Тој бил фатен веднаш по извршување кривично дело тешка кражба во црквата, при што одзел повеќе предмети. Кај него биле пронајдени одземените предмети.

З.К. бил задржан во полициска станица и со него бил извршен службен разговор. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Пазарџии претепаа малолетник кој украде тренерки од тезга

Орце Костов

Уапсена девојка од Куманово која крадела во Струга

Приведен 39-годишник од Велес осомничен за кражба во домот на негов сограѓанин

Горан Наумовски

Ограбен е манастирот „Св.Јован Крстител“ во скопското село Љубанци

Родителите го оставиле детето во автомобилот во Загреб и влегле во пекарата- следела вистинска драма

Предраг Петровиќ

Maлолетник ограби турист од Сингапур