МВР потсетува: Вози внимателно, празнувај одговорно!

Од:

Засилени контроли на сообраќајната полиција вечерва, во новогодишната ноќ, ќе има на автопатиштата и на скопската обиколница, како и на улиците во Скопје и во сите други градови во државата, информира Министерството за внатрешни работи, упатувајќи апел да се вози внимателно и да се празнува одговорно.

-Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните прописи и заеднички да придонесеме за безбедни патишта и улици. Сообраќајната полиција и во текот на празниците ќе ги санкционира сите оние што ги кршат законите, стои во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведена штипјанка, при претрес пронајдена дрога и украдени предмети

Ана Ололовска

Приведен разбојник на подрачјето на Бит Пазар

Ана Ололовска

Пожар во автобус на ЈСП во Аеродром

А1он

Спасовски на средба со Македонскиот полициски синдикат: Се планира зголемување на платите за 5%

А1он

Маж од Форино обвинет за тргување со хероин и метадон

А1он

Гостиварец се обидел да го задави својот татко

А1он