Мотоциклист паднал на коловоз и завршил во болница

Од:

На 23.8.2022 во 9.20 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на регионалниот пат с.Подареш- с.Смиланци, во близина на место викано „Бабин дол“, С.С.(34) од с. Подареш кој управувавал мотоцикл „сузуки 750“ со швајцарски национални ознаки, паднал на коловозот.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во ЈЗУ Здравствен дом-Радовиш.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Радовиш.

Би можело да ве интересира

Двајца повредени во незгода на регионалниот пат Куманово-Свети Николе

Мотоциклист повредил малолетник и избегал

Горан Наумовски

Тешко повреден мотоциклист во Битола

Загина мотоциклист во сообраќајка кај Кочани

Горан Наумовски

Повредени малолетник и 22-годишник по пад од мотор

Повреден мотоциклист од светиколското село Ерџелија