Момче од Италија е истепано и повредено во Скопје

Од:

Ноќеска во скопската полиција од Итната медицинска помош е пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар со повреди бил пронајден Ф.Р.(23) од Италија.

Според пријавеното, тој на подрачјето на Центар бил физички нападнат од неколку лица, откако претходно влегол во нивното возило.

Како што е пријавено, при нападот тие употребиле и остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Двете малолетнички кои тепаа врсничка во центарот на Скопје ќе одговараат за насилство

Орце Костов

Ранет маж во близина на поликлиниката Бит Пазар

Инцидент во Карпош: Малолетник истепан од соученици

Жена нападната на Меѓународниот аеродром во Скопје

Миланов: Настанот во М-НАВ се случил зад грбот на Незири, без негово учество

Скопјанец нападнал и повредил две момчиња од Кратово