Младо момче загина во несреќа која се случи во Козле

Од:

Младо момче загина во тешка сообраќајна несреќа која се случи вечерва на улица „Козле“ во истоимената населба. Првичните информации се дека се судриле три возила, меѓу кои е и моторциклот кој бил управуван од загинатиот.

Брза помош веднаш интервенирала, но не успеале да го спасат момчето, чиј идентитет и точна возраст не е позната. Останатите возила кои учествувале во несреќата се марка „Мини Купер“ и „Цитроен“. На двете, има видни оштетувања.

Улицата е затворена за сообраќај и трае увид. Се утврдуваат причините за несреќата.

Би можело да ве интересира

Уапсен организаторот на борби со кучиња кој со крвавите животни се фалеше на Фејсбук

Катерина Ѓуровски

Краделе во болница, уапсени двајца прилепчани

Мртов млад маж најден утрово под Железен мост во Велес

Катерина Ѓуровски

Тројца малолетници ограбувале низ Кочани, осомничени за над 30 кражби

Се трага по тинејџерка од струшко Лабуништа

24-годишна девојка од Скопје и 52-годишен кочананец се жртвите од страшната сообраќајка на патот Штип-Кочани

Катерина Ѓуровски