Мизрахи носела кадровски решенија дента кога била покрената постапката за нејзино разрешување

Од:

Рашела Мизрахи носела решенија за кадровски промени и овластувања на 14 февруари, на денот кога во Собранието беше покрената постапка за нејзино разрешување од функцијата технички министер за труд и социјална политика.

Ова го соопшти Владата по синоќешната седница на која е усвоена одлука за поништување на решенијата донесени од Мизрахи.

-На оваа своја седница Владата донесе одлука за поништување на решенијата за кадровски промени и овластувања на министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи донесени на 14 февруари, на денот кога во Собранието на Република Северна Македонија беше покрената постапка за нејзино разрешување, се наведува во соопштението од Владата.

Мизрахи беше разрешена рано утрото во саботата по маратонската собраниска седница која траеше до речиси пет часот.

Би можело да ве интересира

Мизрахи до Заев: Доверба нема во вашите зборови, вие лажете и се откажавте од се

Предраг Петровиќ

Мизрахи досега не пријавила во МВР, иако тврдеше дека и е украден профилот и друг продава трудови на студенти

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Мизрахи без да јава стигна во Крушево, комита ѝ го води коњот

А1он

(ВИДЕО) „Успешна жена, силна Македонија“, трибина на ВМРО-ДПМНЕ за 8 Март

А1он

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

Ана Ололовска

Спасовски апелира до ВМРО-ДПМНЕ да даде предлог за нов министер за труд и социјална политика

Предраг Петровиќ