Митева: Власта да престане со закани кон пратеници и да се соочи со реалноста дека крајот е неизбежен

Од:

Владата на Социјалдемократскиот сојуз и ДУИ е позната по своето недемократско однесување, по својата подмитливост, притисоци и политички хајки. Методите на закани се употребуваат на секое ниво рече на прес конференција портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ Марија Митева.

Прво кон медиумите што го видовме сите на дело пред само неколку дена, а еве деновиве и врз нивните членови кои не се согласуваат со политиките на раководството предводено од Ковачевски. Јасна е нивната цел, сакаат преку ваквите методи по секоја цена да ја задржат моќта и власта, но и да ја покријат корупцијата чиј што лидери се токму тие, СДСМ и ДУИ. И ова што го прави власта е само одложување на неславниот крај на Владата кој ќе се случи порано или подоцна, или вистинското прашање не е дали, туку прашањето е кога оваа влада ќе падне рече Митева.

Би можело да ве интересира

Почна седницата на Централното претседателство на ДУИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ има пратеници кои го поддржуваат европскиот пат

„Огнената група“ објави листа на разрешени функционери

Горан Наумовски

ДУИ: Има европско ориентирани пратеници во редовите на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: Грешките на лекарите во Македонија ги покрива земјата и власта

Ана Ололовска

Трипуновски до Николовски: Додека ти шеташ на државна сметка, над 800 сточари не можат да ги земат субвенциите заради правни нелогичности

Ана Ололовска