Мисајловски: За да направиме историска победа за Македонија, ни треба поддршка од целиот македонски народ

Од:

Од тука сакаме да ги повикаме сите граѓани, не само од Ѓорче Петров, туку од целата ИЕ 2 да ни се приклучат.
Да ни се приклучат во оваа наша кампања, бидејќи ќе ја тераме секој ден една позитивна слика за Македонија ќе понудиме за граѓаните многу проекти и ќе понудиме подобар стандард за сите рече носителот на Изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски.

– Јас како носител во ИЕ 2 од секогаш кажувам дека на народот му треба надеж, му требаат промени, но му треба и позитива да види дека сме различни. Доста беа црнила, доста беа црни сценарија во последниве седум години. Видовме дека овие што се на власт ниту работат, ниту мислат добро за МакедонијаЗатоа ние во нашата програма предвидуваме многу проекти.
Предвидуваме зголемени пензии уште во првата година за сите пензионери линеарно, но исто така повисоки плати, подобра здравствен систем, подобро образование, се разбира сите дечиња да имаат учебник и се она што секој еден граѓанин го засега. Но, за да направиме историска победа ни треба поддршка од целиот македонски народ, рече Мисајловски.

Би можело да ве интересира

Нема ниту мајоризација, ниту шовинизам, ВМРО-ДПМНЕ му одговори на Ахмети

Стоилковски: На Хирургија изгаснати и компјутерите за томографија, а економскиот директор патува на Азурен брег

„Европски фронт“ поднесе тужба до Управен суд за прегласувањето во Желино

Мицкоски првпат пратеник, во клупите и цело екс раководство на СДСМ, ќе се конституира новиот паралментарен состав

Катерина Ѓуровски

Коалициските партнери во новата влада ги поделија ресорите

Демири нема поим што се случува на Хирургија вели ВМРО-ДПМНЕ