Министерството за одбрана го ограничува бројот на средби со странки за заштита од коронавирусот

Од:

Министерството за одбрана донесе одлука да го сведе бројот на средби со странки на минимум, поради што го ограничува бројот на средби со странки, а комуникацијата ќе се одвива телефонски, преку меил или со видео конференциска врска.

Одлуката, како што информираат од Министерството за одбрана, е донесена за да се елиминира секоја можност од ширење на корона вирусот.

Сите што имаат потреба за контакт со Министерството за одбрана, тоа можат да го направат на следните меил адреси и телефонски броеви:

[email protected] 02 328-2539

[email protected] 02 328-2535

Доколку е неопходно да се одржи состанок со странки за да тече непречено работата на министерството, состанокот ќе биде организиран преку видео-конференциска врска, информираат од Министерството за одбрана.

Од министерството апелираат до сите соработници да ги почитуваат превентивните мерки кои ги донесе владата и да сториме се да го спречиме ширењето на вирусот КОВИД 19 во државата.

Би можело да ве интересира

Грција: Бебе од 37 дена стана најмладата жртва на Ковид-19

Жарко Настоски

СЗО: Сезонскиот грип го нема поради мерките против коронавирусот

Жарко Настоски

СЗО: Кога прогласивме пандемија, некои земји не слушаа внимателно

Жарко Настоски

Мнозинството Јапонци не сакаат странски навивачи на Олимпијадата

Жарко Настоски

Во Црна Гора најмногу починати досега, Ѓукановиќ бара од Владата затворање на границите и најстроги мерки

Жарко Настоски

Нетанјаху: До крајот на април завршува епидемијата во Израел

Жарко Настоски