Милошоски: Секој кој се дрзнал да не поддржи двотретински проект на власта станува обвинет

Од:

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на денешната седница во Собранието за одземањето на пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски рече дека Обвинителството е продолжена рака на извршната власт предводена од СДСМ.

-Секој од опозицијата кој се дрзнал да не поддржи двотретински проект на Владата, од самиот старт се виновни. Само прашање на време е кога ќе биде покренато обвинението, рече Милошоски.

Тој, исто така истакна дека случајот со Вељаноски е политички монтиран, а меѓудругото ова се гледа и по тоа што дури сега се врши истрагата, додаде тој.

Милошоски вели дека истрагите се за дефокусирање на неисполнетите ветувањата од партијата на власт спрема граѓаните.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Помошта за граѓаните и за компаниите преку петтиот сет мерки останува во собранискиот лавиринт

Катерина Павлова-Николовска

Муцунски: Ќе гласаме за мерките од петтиот пакет, нудиме неколку термини за седницата

Катерина Павлова-Николовска

Пратеничката на СДСМ со микрофонот: Не се бркавме, јас бев физички нападната од Мицевски

Кристијан Ландов

Костадинова: Мицевски нападна пратеничка, тој е дел од насилничката матрица на ВМРО-ДПМНЕ

Катерина Павлова-Николовска

Џафери свика состанок на претседателството на Собранието

Катерина Павлова-Николовска

Стопанската комора апелира пратениците во текот на денот да ги донесат законите од петтиот пакет мерки