Милошоски хоспитализиран на Инфективната клиника

Од:

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, е примен на Инфективната клиника откако неколку дена имал покачена телесна температура, иако вчера имал негативен резултат за коронавирус. Тој на социјалните мрежи објави фотографија и објаснување дека нема други симптоми, ниту проблеми со дишењето, што е честа појава кај заразените со вирусот.

„Други симптоми немам, дишењето е добро, апетитот и расположението исто така. Вчерашниот тест покажа негативни резултати на Ковид-19, но по препорака на специјалист од Инфективна клиника, денес направивме уште еден тест, чии резултати се очекуваат во текот на утрешниот ден. На моето семејство и на медицинскиот персонал им благодарам за поддршката. Благодарност до сите вас за поздравите и добрите желби за брзо закрепнување“, пишува Милошоски.

Пред четири денa, позитивен резултат на тестот за коронавирус доби мајката на Антонијо, Светлана Милошоска. Таа е вработена како медицинска сестра во болницата во Кичево.

Би можело да ве интересира

Аеродром и Центар со најмногу активни случаи на Ковид-19 меѓу скопските општини

Жарко Настоски

194 нови случаи на Ковид-19, две починати лица

Жарко Настоски

За неносење маски казнети 870 лица

Ана Ололовска

Филипче се сретна со сестрите од Инфективна, кои поднесоа барање за отказ: Ќе направам се за да ги мотивирам здравствените работници

Ана Ололовска

Над сто заболени од Ковид-19 во претходното деноноќие, Шахпаска со порака дека се уште има места во градинките

Ана Ололовска

Шахпаска: Во изолација се 47 деца и 14 вработени во градинките

Жарко Настоски