Мицкоски во Видовишта: На народот му е преку глава од многуте лаги, невистини, предавства, криминали на власта

Од:

Мицкоски на средба со граѓаните на населбата Видовишта во Охрид истакна дека се наоѓа во победнички Охрид, а кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник Митре Милошевски ќе биде идниот градски татко, бидејќи тој е изборот на граѓаните. Во него вели тој граѓаните препознаа честит човек, домаќин, работлив, срдечен и питом, вистински избор каков му треба на Охрид.

Мицкоски потенцираше дека граѓаните го прочитаа и кандидатот на власта кој е симбол за не работата, неспособноста и корупцијата на власта која во моментов управува со Охрид. Токму поради ова Мицкоски посочи дека во Охрид ВМРО-ДПМНЕ ќе забележи двојна победа, Митре за градоначалник и Гордана за претседател на Република Македонија.

На народот му е преку глава од многуте лаги, невистини, предавства, криминали на власта. Изборот е едноставен, или се согласувате со власта и со тоа како живеете, или сакате промени кои ќе донесат правда над неправдите, развој наспроти назадувањето, вели тој.

Во недела охриѓани ќе изберат да живеат во убав Охрид и ќе донесат правда во Македонија, ќе се одзваат на повикот на татковината, заврши Мицкоски.

Би можело да ве интересира

Коалиционите партнери на СДСМ согласни државата да продолжи по европскиот пат

Ана Ололовска

Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Гаши: Очекувам промени по 12-ти април, особено во албанскиот блoк

Габриела Димковиќ-Мишевска

(ВИДЕО) Мицкоски: На 12 април ќе победи Обновата за Македонија

Габриела Димковиќ-Мишевска

(ВИДЕО) Ахмети: Прво НАТО, после избори

Габриела Димковиќ-Мишевска

(ВИДЕО) Заев: Договорени избори на 12 април

Габриела Димковиќ-Мишевска