Мицкоски: Власта не се консултира со опозицијата, нема капитални инвестиции, нема нови болници

Од:

Власта не се консултира со опозицијата, нема капитални инвестиции, нема нови болници, нема нови компјутери, пишува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи.

„Подготвувале петти пакет мерки, помош за стопанството. Ниту една реченица консултација со пратеници од опозицијата, стопанството чека средба. Нема реализација на капитални инвестиции, нема нови болници, нема компјутер за секој ученик, нема помош за земјоделците, но затоа има картички и ваучери. Избори се ближат, па треба да поткупуваат и крадат. Толку знаат и можат. Да не биде после лелекање по амбасади дека опозицијата блокира“, пишува Мицкоски.

Би можело да ве интересира

Сајкоски: Љубчо Георгиевски заеднички и координирано со Заев како коалициони партнери го правеле планот

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Фирмата на Николовски зема кеш без да издава фискални, а УЈП трет ден молчи и не реагира

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Што правел Мијалков 40 минути откако се пријавил во ЈО и дали намерно е пуштен за да направи театар пред камерите

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Единствената средба во „Мериот“ за која знаеме е таа на Заев – Мијалков

Катерина Павлова-Николовска

Тодоров до Мицкоски: Додека јас се борев против Заев, ти градеше хидроцентрали – оди си

Кристијан Ландов

ВМРО-ДПМНЕ: Со тоа што не набави вакцини против корона Филипче ги осуди граѓаните на смрт

Ана Ололовска