Мицкоски повторно e позитивен на коронавирус

Од:

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски развил симптоми на коронавирус, по што добил позитивен резултат на брз антигенски тест, соопштија од партијата.

dobivaj vesti na viber

Во текот на денот Мицкоски ќе биде тестиран со ПЦР тест за вирусот Ковид-19.

Настанот во Марвово-Ростуше каде денес требаше да се обрати Мицкоски е откажан.

Мицкоски имаше ковид и во февруари 2021 година. Тогаш на својот фејсбук профил напиша дека по забележаните првични полесни симптоми, направил тест кој покажал дека е позитивен на вирусот ковид-19.

Би можело да ве интересира

Каевски: Институциите да ја испитаат улогата на Мицкоски во спорниот тендер

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија, затоа Мицкоски молчи за тендерот од 136 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Двајца починати, 57 нови случаи на Ковид-19

Ана Ололовска

98 нови случаи на Ковид-19, нема починати

Ана Ололовска

Мицкоски: Четири и пол години се обидуваат да ме сменат, да не губиме време со такви луѓе

Андонов објави фракција во ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски е потрошен политички, треба да си замине

Катерина Павлова-Николовска