Мицкоски: Од прес конференцијата слушнавме енциклопедиски информации без конкретен доказ

Од:

Денеска е тежок ден и за Македонија, и за сите нас. Нема зборови со кои што можам да ја изразам сопствената болка. Нема зборови со кои што може да се изрази болката, а истовремено да се утешат најблиските кои што за жал изгубија двајца луѓе, драги луѓе рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред лидерската средба во Собранието.

– И навистина претставува за мене тежок момент и како родител, и како човек. Посебно сум разочаран и згрозен од тоа што бев избрифиран, а и делумно го гледав, а што претставуваше прес конференција на оние двајца луѓе пред некоја минута. Таму слушнавме енциклопедиски информации без ниту еден конкретен доказ, без ниту нешто кое што МВР требало и Обвинителството да го преземат.Тежок ден и навистина мое големо сочувство, најдлабоко сочувство до семејствата на трагично загубените човечки животи, рече Мицкоски во врска со грозоморните убиства на Вања Ѓорчевска и на Панче Жежовски и прес конференцијата на министерот Спасовски и на обвинителот Бубевски.

Би можело да ве интересира

Мицкоски: Да се игнорира идејата на ДУИ за избирање претседател на државата во Собранието

Катерина Ѓуровски

Пред неколку години четвртина бурек со јогурт беше 50, сега е 120 денари, Мицковски до СДСМ за просечната плата

Костовски: МВР да одговори кој е улогата на Мицкоски во скандалот со тепањето полицаец

Ќе го завршиме автопатот Кичево-Охрид до 2026 кога ќе дојдеме на власт ветува Мицкоски

Тошковски: Известен е обвинител, брзо да се расчисти случајот со полицаец кој нападна колега

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Каевски: Шефот на обебзедувањето на Мицкоски тепа полицајци, ВМРО-МВРО на дело

Катерина Ѓуровски