Мицкоски на политичко собрание на ЕПП во Брисел

Од:

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска и утре ќе присуствува на политичкото собрание на Европската народна партија (ЕПП) што се одржува во Брисел. На маргините на собранието се очекува да оствари средби со европарламентарци и претставници на ЕУ кои се дел од Европската народна партија, чијшто член е ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски ќе разговара за состојбите во државата, загрижувачката состојба со газењето на правата и слободите, растечката корупција, како и поддршка на процесот за интеграции, и реформите кои треба да бидат спроведени.Во делегацијата на ВМРО ДПМНЕ е и потпретседателот Александар Николоски и Секраторот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, соопшти партијата.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев ги корумпира, злоупотребува и врши притисок врз медиумите во Македонија

Мицкоски: Заев да не се крие позади скапо платените спотови и да прифати ТВ дуел

Ана Ололовска

ЕПП: Треба да се направи сè за да се одржат слободни и фер избори на 12 април

Драган Поповски

Заев дига раце од ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски не сака разговори со СДСМ

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ нема да гласа, власта кубури со мнозинство за законот за Јавното обвинителство

(ВИДЕО) Мицкоски од Кочани: Државата не треба да биде пречка за бизнисот, државата треба да го стимулира бизнисот

А1он