Мицкоски на политичко собрание на ЕПП во Брисел

Од:

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска и утре ќе присуствува на политичкото собрание на Европската народна партија (ЕПП) што се одржува во Брисел. На маргините на собранието се очекува да оствари средби со европарламентарци и претставници на ЕУ кои се дел од Европската народна партија, чијшто член е ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски ќе разговара за состојбите во државата, загрижувачката состојба со газењето на правата и слободите, растечката корупција, како и поддршка на процесот за интеграции, и реформите кои треба да бидат спроведени.Во делегацијата на ВМРО ДПМНЕ е и потпретседателот Александар Николоски и Секраторот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, соопшти партијата.

Би можело да ве интересира

ВМРО–ДПМНЕ: Мерките на владата се задоцнети и со неправилна проценка

А1он

СДСМ: Мицкоски да сакаше да помогне ќе се откажеше од парите кои ги добива од граѓаните

А1он

Мицкоски: Пакетот мерки е недоволен и задоцнет, кризата ќе се продлабочи

А1он

ВМРО ДПМНЕ: НАТО е организација каде Македонија ќе ги реализира стратешките интереси

А1он

Мицкоски: За навредите и заканите на Стевче Јакимовски кон Чомовски, обратете му се нему

Ландов

МИОА: ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести, нема злоупотреба на позиции, изборите се одложени