(ВИДЕО) Мицевски: На СДСМ поважен му е потпретседателот од законот за минимална плата

Од:

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, ги обвини пратениците на СДСМ за лицемерие, затоа што, како што рече, поважно им било да се изгласа Зеќир Рамчиловиќ за потпретседател отколку законот за минимална плата.

„Ако бевте толку искрени во намерите, ќе го ставевте законот прв на дневен ред, но вие покажавте дека ви е поважно да се изгласа Рамчиловиќ за потпретседател. Се прекина седницата по изгласувањето. СДСМ, три дена го одложува носењето на законот за минимална плата. Јавноста, работниците и здруженијата, го гледаат ова лицемерие и ќе го казнат“, рече Мицевски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Милошоски: Прашање до СДСМ кој го води нивниот правен тим бидејќи таму колку што има функционери и правници толку има различни мислења

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Се уште не се суспендирани обвинителите и полициските службеници кои земале илјадници евра од сметката на СЈО

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ го повикува Заев да се изјасни за предлогот на Мицкоски

Ана Ололовска

СДСМ: Не успеа намерата на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати незаконската аболиција на Иванов

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец

(ВИДЕО) Милошоски: Дескоска и Заев се правно неписмени, а ја замараат јавноста една недела со измислен член

Татјана Ташкова